Historia firmy

ROZWÓJ

Jesteśmy firmą rodzinną istniejącą na rynku od 1980 roku początkowo jako przedsiębiorstwo budowlane zajmujące się wykonawstwem a w latach późniejszych jako firma projektowo-budowlana. Pod obecną nazwą od roku 1994.
Pierwsze większe realizacje w latach osiemdziesiątych to kompleksowe projekty kilku banków na terenie Śląska. Lata dziewięćdziesiąte to projekty i realizacja głównie domów jednorodzinnych oraz osiedli mieszkaniowych jedno i wielorodzinnych w kraju i zagranicą.

Niezbędną wiedzę projektową  i budowlaną  nabyliśmy  podczas szkoleń organizowanych przez NHBA (National Home Builders Association, USA)  i  CHBA (Canadian Home Builders Association, Kanada). Z końcem lat dziewięćdziesiątych w ramach programu szkoleniowego CHBA nasi inżynierowie odbyli staż w Kanadzie zapoznając się praktycznie ze wszystkim aspektami budownictwa szkieletowego. W całej Polsce zaprojektowaliśmy w tej technologii kilkaset obiektów, z czego wybudowaliśmy lub nadzorowaliśmy około 200.

Od 2000 roku skupiliśmy się już nie tylko na projektowaniu ale zaczęliśmy również inwestować w budowę i remonty domów, tak powstały między innymi realizacje pod nazwami ?Stojałowskiego?, ?Kolista?, ?Sikornik I ?, ?Sikornik II? czy ?Batorego? gdzie byliśmy Generalnym Realizatorem Inwestycji. Podejmujemy się realizacji w systemie ?Zaprojektuj i zbuduj? co oznacza, że przejmujemy wszystkie obowiązki inwestora od wyszukania działki, poprzez wykonanie dokumentacji budowlanej z uzgodnieniami, uzyskanie pozwolenia na budowę, roboty budowlane i wykończeniowe, aranżacje wnętrz aż po oddanie budynku w użytkowanie. Wszystkie nasze inwestycje, zarówno te skończone jak i te w trakcie realizacji można śledzić w zakładce PROJEKTY na naszej stronie.

W ciągu 30 lat naszej działalności w naszym biurze zdobywało doświadczenie i uprawnienia projektowe i budowlane kilkunastu młodych architektów i konstruktorów. Wyszkoliliśmy także kilkanaście samodzielnych ekip budowlanych specjalizujących się w budownictwie szkieletowym

W poszukiwaniu nowych wyzwań bierzemy udział w konkursach i przetargach.
Od roku 2013 poszerzamy ofertę w zakresie projektowania i realizacji budynków energooszczędnych i pasywnych. Nasi projektanci przeszli odpowiedni cykl szkoleń w  PIBP (Polski Instytut Budownictwa Pasywnego). Pracujemy również nad zoptymalizowaniem procesu budowlanego w celu obniżenia kosztów realizacji tego typu budownictwa.

Od roku 2014 współpracujemy jako trzy niezależne firmy:

Firma Architektoniczno- Budowlana HAMMER – BUD
Pracowania projektowa erstearchitekt: www.erstearchitekt.pl
Pracownia konstrukcyjna CADraft: www.cadraft.pl

IDZIEMY Z DUCHEM CZASU

Idziemy z duchem czasu stale wprowadzając nowe technologie projektowania.
W projektowaniu wspomagają nas komputery. Od 1994 roku pracujemy wykorzystując specjalistyczny program do projektowania architektonicznego i budowlanego ArchiCAD rozwijając swoje umiejętności wraz z jego unowocześnianiem się.
Od roku 2000 jesteśmy obecni w Internecie, co przybliża nas do klientów z całej Polski.

KONTAKT Z KLIENTEM

Odpowiadamy na wszystkie pytania klientów zarówno drogą mailową jak telefonicznie.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i podczas rozmowy staramy się ustalić jakie są jego oczekiwania aby jak najlepiej je spełnić. Zapraszamy do naszego biura znajdującego się w budynku przez nas zaprojektowanym i wybudowanym przy  ul. Sikornik 10A w Bielsku-Białej.

Referencje

  • JAZ II
  • JAZ I
  • BZLR II
  • BZLR I
  • BWSU
  • ING
  • BEFADO
  • RAIFFEISEN BANK
  • LEAR CO
  • LOMAN
więcej